Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaWydarzenia TULIA - przeboje na folkową nutę

TULIA - przeboje na folkową nutę
(niedziela, 2018-02-25 21:39:42)


Dziewiętnaście tysięcy wyświetleń na You Tube przez dwa dni, właściwie niemal bez promocji (z wyjątkiem tej, którą zapewniły sobie same). Dobry wynik? Jeszcze lepszym jest ponad pół miliona wyświetleń w niecałe pięć miesięcy. W obu przypadkach mowa o czterech młodych Szczeciniankach, które sukces i popularność wyśpiewały sobie … na folkową nutę.

.

Tulia, czyli: Tulia Biczak, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Patrycja Nowicka, to zespół, który znany stał się dzięki folkowym przeróbkom znanych przebojów. 23. lutego na jego najnowszą, zrealizowaną z wytwórnią Public Image produkcję, już czekała spora grupa fanów, którzy z rąk do rąk (a konkretniej: z FB do FB) przekazywali sobie informację, że jednak „Enjoy the Silence” nie było jedyną piosenką utalentowanych dziewczyn. Przez zaledwie dwa dni folkową wersję „Nieznajomego” Dawida Podsiadło obejrzało prawie dwadzieścia tysięcy osób. I ta liczba wciąż rośnie.

 

 

 

 

Kilka dni wcześniej Public Image pokazało profesjonalną wersję klipu do folkowej wersji „Enjoy the Silence” - a od tej piosenki w październiku 2017 roku wszystko się zaczęło. Nie byłoby zespołu Tulia, gdyby Tulia Biczak śpiewająca wtedy razem z koleżankami w Zespole Pieśni i Tańca „Szczecinianie” nie wzięła udziału w konkursie, którego nagrodą było jednodniowe administrowanie fan pagem zespołu Depeche Mode. Tulia administratorem została i spełniła obietnicę zgłoszoną w konkursie: z zespołem nagrała folkową wersję piosenki (video można obejrzeć TUTAJ i TUTAJ). Niedługo potem współpracę śpiewającym szczeciniankom zaproponował wydawca.


W marcu zespół zamierza zakończyć nagranie płyty, na której znaleźć się mają nowe wersje piosenek z repertuaru m.in. Leonarda Cohena, zespołów REM i Metallica, ale też własne kompozycje grupy.

 

tulia-nieznajomy-publicimage-01_850

 

 

O zespole TULIA i nowej wersji swojej piosenki szybko i bardzo pochlebnie na swoim fanpage'u wypowiedział się też Dawid Podsiadło.

 

dawid_podsiado_facebook_471

 

Tekst: Andrzej Gross

Foto: Public Image / You Tube – kadry z teledysku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.