Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaReportaż

Artykuły działu: Reportaż

Z Watykanu do Polski  Przestrzenie Sejmu RP dość często bywają miejscem ekspozycji sztuki. Od czerwca oglądać w nich można jednak dzieła, które dotąd obejrzeć można było jedynie w Watykanie i we Włoszech. Uznaną już na świecie multirodzajową wystawę prac polsko-watykańskiej Artystki Anny Gulak, w hallu Sejmu RP wyeksponowano w rocznicę wizyty w polskim Sejmie Papieża Jana Pawła II.

Bezpieczny urlop i wakacje nad morzemW upalne lato trudno znaleźć lepszą formę relaksu, niż wypoczynek nad wodą. Już samo przebywanie w pobliżu rzeki, jeziora lub morza daje poczucie przyjemnego chłodu. A kąpiel, zwłaszcza w dni najbardziej upalne, to przyjemność, której trudno się wyrzec. Pamiętajmy jednak, że bezpieczna i spokojna na pozór woda, czasami potrafi stać się groźnym żywiołem. Jedna chwila utraty gruntu pod stopami wystarczy czasem, aby przyjemna, chłodna woda, zamieniła się w pułapkę, z której trudno się oswobodzić. Dlatego niezmiernie ważne jest przestrzeganie określonych reguł wypoczynku nad wodą.

Pasión de Buena VistaNa tym, kto nigdy nie słyszał i nie zanucił albo nie zatańczył kubańskiej 'Guantanamery', czy meksykańskiego 'Besame Mucho', koncert Pasión de Buena Vista z pewnością nie zrobi wrażenia. Ale to raczej niemożliwe, bo z częścią repertuaru, który kubańskie gwiazdy przedstawiają na scenie, w różnych wykonaniach niemal wszyscy spotkaliśmy się wielokrotnie.

Kultura łączy narodyFenomen. Tym jednym słowem należy podkreślić popularność, jaką na całym świecie cieszy się reprezentacyjny rosyjski Chór Alexandrowa. Niezależnie od jakichkolwiek, także językowych, barier, soliści, muzycy i kierownictwo Chóru stawiają sobie za cel łączenie kultur i narodów przez Kulturę: muzykę, taniec, słowo, pieśń. I z nieodmiennym sukcesem robią to od osiemdziesięciu siedmiu lat.

Lubię wracać tam, gdzie byłemJeden z najpiękniejszych tekstów Wojciecha Młynarskiego odświeżył i przypomniał na swojej najnowszej płycie 'Moja Miłość' Michał Bajor. Artysta zapewne nie bez powodu wybrał tę właśnie piosenkę na drugi singiel. O sobie zawsze mówił: 'Lubię wracać.' I w znajome miejsca wraca co roku, konsekwentnie, od z górą czterdziestu lat.

ELO. Czyja legenda?W przyszłym roku od rozwiązania Electric Light Orchestra minie trzydzieści lat. Nie licząc trzech krążków (w tym dwóch solowych), należy powiedzieć, że przez czas, kiedy dorosło całe pokolenie, a dorasta (i zaczyna słuchać już muzyki) kolejne, i ELO, i Jeff Lynne stali się legendami. Nieco zapomnianymi, ale wspominanymi z nostalgią i nieśmiałym oczekiwaniem. 'Alone in the Universe', płyta, która wydana została 13. listopada, to powrót Jeffa Lynne'a i ELO w wielkim stylu...

Życie (dalej) jest w porządkuCzy niebawem fani Anny Wyszkoni mogą spodziewać się nowej, pełnej płyty? Artystka na ten temat jeszcze nic nie mówi, wiadomo jednak, że teledysk do piosenki 'Dzięki za dźwięki', którego premiera miała miejsce 17. lipca 2015r., kończy promocję krążka 'Życie jest w porządku'. Płyta przez dwa lata sprzedała się w podwójnej platynie. A ostatni z niej teledysk pokazuje nie tylko Anny Wyszkoni kunszt wokalny, ale i taneczny.

XX Festiwal Gwiazd w MiędzyzdrojachDwadzieścia lat temu twórca 'Alei Gwiazd', profesor Adam Myjak, nie sądził, że międzyzdrojski deptak trzeba będzie powiększać - tak wiele znajdzie się na nim odcisków dłoni polskich aktorów, piosenkarzy, ludzi kultury i sztuki. A jednak. Po dwudziestu latach i ponad 100 odciśniętych dłoniach niewykluczone, że XXI Festiwal Gwiazd przyniesie nie tylko wrażenia kulturalne, ale i rozbudowę Alei.

Mody trzeba się uczyć!Żeby być modnym, nie wystarczy ubierać się u znanych projektantów. Wybór najbardziej ekskluzywnych marek nigdy nie zastąpi dobrego smaku, więc uczyć się mody trzeba już od najmłodszych lat. O polskich realiach modowych, o tym jak i gdzie się ubierać, i o aktualnych trendach opowiada stylista, Tomasz Jacyków.

Felinoterapia, czyli jak Mruczek terapeutą został...'Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.', Oscar Wilde.

Poprzednie Następne 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.