Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaPiękną byćChirurgia plastyczna 'Pragnienie Piękna' w obiektywie

'Pragnienie Piękna' w obiektywie
(wtorek, 2013-04-02 12:46:36)

'Pragnienie Piękna' w reżyserii portugalskiego twórcy Miguela Gaudencio, to dokument wyprodukowany przez Strefę Ciało Sp. z o. o. Obraz jest owocem ścisłej współpracy ekipy filmowej z renomowaną szczecińską kliniką chirurgii plastycznej Artplastica. Jest to pierwszy nakręcony w Polsce dokument, poruszający budzący liczne kontrowersje temat operacji plastycznych.

Bohaterami pionierskiego obrazu jest czworo ludzi, uwikłanych w poważne dramaty życiowe, wynikające z ich głębokiego przekonania, że defekty wyglądu zewnętrznego są znaczącą przeszkodą w realizacji ich marzeń o wartościowym, wolnym od kompleksów, życiu. Bohaterowie filmu wierzą, że wyeliminowanie podstawowej przyczyny ich problemów stanie się początkiem nowego życia, chociaż wiedzą, że zostanie ono okupione fizycznym bólem. Kulminacyjnym punktem zaplanowanych przez nich zmian, obejmujących wszystkie dziedziny egzystencji, stała się sala operacyja kliniki chirurgii plastycznej.


Film Miguela Gaudencio w nienatrętny i wyważony sposób naświetla skomplikowane nastawienie społeczne, wymierzające karę dwukrotnie: raz za niedostatki urody i drugi, za chęć ich naprawienia. Widz doświadcza go wielowymiarowo: za pośrednictwem bohaterów, zmagających się ze swoimi kompleksami, a także lękiem przed ingerencją chirurgiczną i reakcją otoczenia, oraz za pośrednictwem autorytetów polskiego życia społecznego, którzy dzielą się z widzami swoimi refleksjami na temat operacji plastycznych. Tło dla fabularnej osi filmu stanowią bowiem wypowiedzi autorytetów z najróżniejszych dziedzin życia społecznego, m.in. religii, sztuki i psychologii oraz osób związanych ze środowiskiem mody i show biznesu, w którym wygląd odgrywa szczególnie znaczącą rolę.

Poprzednie1 | 2 Następne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.