Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaGaleria Pora na Szpaka

Pora na Szpaka
(czwartek, 2015-10-29 09:54:38)

Teledysk Michała Szpaka do singla 'Byle być sobą' w cztery dni na VEVO obejrzało pół miliona widzów. Czy młody wokalista tym razem może liczyć na sukces? Wszystko wskazuje na to, że nowa płyta wokalisty, której premiera przewidziana jest na 13. listopada, ma szansę przynajmniej na złoto...

Na sukces i naprawdę duże zainteresowanie Michał Szpak czekał cztery lata. Kiedy wiosną 2011 roku wziął udział w programie X-Factor, brawurowo wykonywał tak trudne utwory, jak 'You are so beautiful', 'Fever', 'Szczęśliwej drogi, już czas' i 'Dziwny jest ten świat', którymi utorował sobie drogę do finału. Przegrał z Gienkiem Loską, ale pod koniec roku na rynku ukazał się jego debiutancki minialbum. Niestety, pięć piosenek na nim zawartych, nie utorowało mu drogi do szerszej kariery, a recenzje – delikatnie mówiąc – do najlepszych nie należały.

Wokalista na szczęście wyciągnął jednak wnioski z fonograficznej porażki i pracę nad albumem, który 13. listopada wydany będzie przez Sony Music, wydaje się, że potraktował dużo poważniej. Oprócz fenomenalnego głosu, który mogliśmy poznać już przy programach telewizyjnych i pierwszych nagraniach, do głosu doszło doświadczenie, które nabył przez ostatnie lata. Efektem była wydana w kwietniu 2015 roku piosenka 'Real Hero' (w wersji polskojęzycznej: 'Jesteś bohaterem'), porywająca ballada rockowa oddająca możliwości głosowe Michała Szpaka, porównywana do ballad Osbourna i Scorpionsów.

Udało się więc: Michał Szpak na tyle zainteresował sobą 'starą' i nową publiczność, że na nowo zaczęto mówić o nim jako o 'wskrzesicielu' glam rocka w Polsce, a może nawet i poza nią. Singiel 'Byle być sobą' (na VEVO: http://www.vevo.com/watch/PLB391500057) w cztery dni obejrzało ponad pół miliona widzów, co w Polsce nie jest bynajmniej łatwe do osiągnięcia nawet dla zespołów i wokalistów ze znacznie większym dorobkiem artystycznym. Co wyróżnia ten klip? 'Bycie sobą'. W klipie, oprócz Michała, udział wzięli młodzi, ciekawi, często ekscentryczni ludzie. Podczas realizacji wszyscy dostali jedną, zasadniczą wskazówkę: “BĄDŹCIE SOBĄ, a my to pokażemy. Jeśli ktoś chce przed kamerą tylko postać i nic nie robić, również zamieścimy to w klipie”. Do udziału w teledysku Michał spontanicznie zaprosił też swoją szesnastoletnią siostrę, Ewę, która gra na gitarze i śpiewa z bratem fragment piosenki.

Na płycie Michała Szpaka znajdzie się dwanaście piosenek i bynajmniej nie będzie to płyta wyłącznie rockowa. 'W większości nagrań słyszymy 'żywe' instrumenty: poza tymi typowymi dla muzyki rockowej i pop na płycie można również usłyszeć skrzypce, altówkę, wiolonczelę i kontrabas. Michał dzięki swoim niespotykanym umiejętnościom wokalnym buduje niezwykły nastrój.' - czytamy w opisie krążka. Recenzję płyty w naszym magazynie obiecujemy jeszcze przed premierą. Zestaw utworów, które się na niej znajdą, publikujemy już dziś:

1. Real Hero
2. Byle Być Sobą
3. Rosanna
4. Bo Życie Takie Jest
5. Tic Tac Clock
6. What A Shame
7. Upaść Ale Wstać
8. Znika Cały Mrok
9. Color Of Your Life
10. Ostatni Zakręt
11. Jesteś Bohaterem
12. Such Is Life

Tymczasem, czekając na krążek, zapraszamy do obejrzenia klipu (powyżej) i galerii z jego powstawania (na kolejnych podstronach artykułu).

Tekst: Andrzej Gross
Foto: Sony Music Polska

Poprzednie1 | 2 | 3 Następne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.