Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaWywiady i portrety Piękno, to miłość.

Piękno, to miłość.
(czwartek, 2013-09-05 10:14:21)

To już czterdzieści lat! W roku 1973 dwudziestosześcioletni Giampiero Anelli na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo zadebiutował pod pseudonimem 'Drupi' piosenką 'Vado via'. Piosenka z miejsca stała się światowym przebojem, a sam Drupi na scenie pozostał do dziś, stając się ikoną włoskiej piosenki.Jego kolejne przeboje, m.in.
'Piccola e fragile' i 'Sereno e' na stałe weszły do światowego kanonu muzyki rozrywkowej. Nowa płyta Artysty, która na polskim rynku ukazała się w sierpniu 2013 roku, to jubileuszowy prezent dla polskich fanów. Album zawiera dwa krążki: pierwszy z materiałem premierowym, drugi: z na nowo zaaranżowanym zestawem największych przebojów.

Andrzej Gross: Pańska nowa płyta, która na rynku ukazała się z początkiem sierpnia, to krążek premierowy, ale także zestaw na nowo zaśpiewanych największych przebojów. Kiedy w roku 2011 spotkaliśmy się w Szczecinie, 'odgrażał się' Pan, że taką płytę być może nagra dopiero pod koniec kariery. Podobnie jak Pańscy fani, mam nadzieję, że jej wydanie końca kariery bynajmniej nie oznacza?

Drupi: Oczywiście, że nie! I całe szczęście, że tak nie jest. Podwójny album, to nie koniec mojej kariery. O jego wydaniu w takim kształcie zdecydowała wytwórnia Sony Music, która jest dystrybutorem materiału muzycznego. Podwójna płyta została wydana jako prezent dla moich fanów. I mam nadzieję, że właśnie tak została odebrana.

Z którymi swoimi największymi przebojami czuje się Pan szczególnie związany? Dlaczego?

Wydaje mi się, że najbardziej jestem związany z piosenką 'Vado via'. To piosenka, która otworzyła mi drzwi do sukcesu. Dzięki niej mogłem podróżować po świecie, a przede wszystkim pozwoliła mi ona porzucić pracę hydraulika (śmiech).

A, czy piosenki 'kandydatki' na szczególnie dla Pana ważne, można znaleźć także na premierowym krążku? Które z nowo nagranych piosenek wzbudzają największe emocje w ich twórcy?

Piosenki z mojej ostatniej płyty są dla mnie naprawdę wyjątkowe. Jest to płyta, która powstała z potrzeby wyśpiewania moich emocji, moich wspomnień, które wciąż do mnie powracają. 'Ultimo tango', to radość, którą szczerze odczuwam, 'Tutto quello che ho' to uczucia, miłość dla ludzi, których spotkałem w całym moim życiu i dla rzeczy, które stanowiły dla mnie wyjątkową wartość, 'Ho sbagliato secolo', to refleksja o życiu, a 'Queste ossa' to metafora, która opowiada o mnie, jako człowieku i artyście. Także pozostałe piosenki zawierają cząstkę mojej duszy. Mam nadzieję, że teksty tych piosenek zostaną przetłumaczone na język polski, bo wierzę, że słowa są bardzo ważne.

Jedenaście nowych piosenek w albumie 'Ho sbagliato secolo', to romantyzm z nieco drapieżnym, rockowym pazurem. Co nowego pojawiło się na tej płycie w muzyce Drupiego? I, o czym opowiada nowa płyta?

Romantyzm stanowi nierozerwalną część mojego jestestwa, więc nie mógłbym bez niego żyć. Jest wszechobecny w każdym moim utworze. Muzyka stanowi przekaz mojej wielkiej woli życia, radośnie i z fantazją, wykraczając trochę poza stereotypy. A rock? Rock te wszystkie elementy łączy w cudowny sposób. Moja płyta opowiada, po prostu, o etapie życia, który obecnie przeżywam, pełnym radości, ale nie pozbawionym zaprzeczeń i nadziei.

Mówi się, że śpiewanie o miłości, to trochę banał, bo 'o miłości przecież śpiewają wszyscy'. Pan konsekwentnie zaprzecza temu twierdzeniu i o miłości wciąż śpiewa. Jaki jest sekret dobrej piosenki, która oddaje uczucia?

Miłość ma wiele odcieni i barw. Tylko szaleniec lub ktoś, kto nigdy jej nie doświadczył, mógłby powiedzieć, że jest banalna.

Poprzednie1 | 2 Następne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.