Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaPiękną byćMedycyna estetyczna Nie tylko dla Wampira

Nie tylko dla Wampira
(wtorek, 2016-07-26 12:59:49)

Zabieg zwany 'Wampirzym Liftingiem' polega na biostymulacji komórek. 'Magiczny' płyn wstrzykiwany przez lekarza, to własne osocze bogatopłytkowe pacjenta, zawierające komórki i czynniki wzrostu, pobudzające płytki krwi, a w efekcie skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. Zaciekawiona i zachęcona opisami efektów zabiegu postanowiłam wypróbować go na sobie.

W szczecińskiej klinice chirurgii plastycznej 'Artplastica' przywitała mnie doświadczona chirurg plastyk, Grażyna Nasińska Jurek. Dlaczego lekarz i dlaczego chirurg plastyk? Po obejrzeniu w Internecie zdjęć z zabiegów, bałabym się regeneris wykonać u kogoś, komu nie mogłabym w stu procentach zaufać i kto nie miałby doświadczenia w ich wykonywaniu.

Weszłam do gabinetu zabiegowego. Teraz już odwrotu nie ma. Byłby wstyd. Przez chwilę towarzyszyła mi myśl: 'ile będzie krwi i czy zaboli' (przecież to lifting 'wampirzy'). Maść Emla przyjęłam z ulgą. Znieczulającą maseczkę z Emli potęguje nałożenie na nią przezroczystej folii (tzw. 'opatrunku okluzyjnego').Znieczulenie podziałało po kwadransie. W tym czasie pielęgniarka pobrała mi krew, z której zostanie odfiltrowane osocze. Do zabiegu potrzebne są dwa mililitry krwi. Nie bolało. Moja krew trafiła do wirówki, która w ciągu kilku minut oddzieliła osocze. Zmieszano je ze specjalnie certyfikowanym żelem aktywującym.

Znieczulenie okazało się na tyle skuteczne, że nie czułam nakłuć. Zabieg okazał się komfortowy, a znalezione wcześniej internetowe doniesienia nie do końca prawdziwe Zdjęcia (nawet moje) zdecydowanie nie oddają odczuć podczas zabiegu. Ja byłam zrelaksowana! Ważne: podczas zabiegu skóra przybiera lekko zaczerwieniony kolor, co jest prawidłową reakcją na wstrzykiwany preparat (a nie problemem).

Na zakończenie zabiegu Pani Doktor zrobiła mi maseczkę z pozostałego osocza, która wnikała w skórę twarzy przez 40 minut. Spodziewałam się, że będę wyglądała jak Kim Kardashian z zakrwawioną twarzą. Nic z tego! Nie zszokuję. Nie napuchłam, nie byłam czerwona jak indiański wódz i nie bolało. Znieczulenie po zabiegu utrzymywało się jeszcze przez pół godziny.

Pierwszym, najszybciej zauważalnym efektem, jest napięcie skóry (jak po zwykłym liftingu). Na pozostałe efekty: ujędrnienie i nawilżenie skóry, trzeba czekać dłużej. Aby osiągnąć pełen efekt, regeneris wykonuje się w przynajmniej trzech seriach, co cztery tygodnie. Ceny są zróżnicowane, ale to nie powinno być wyznacznikiem doboru lekarza. Zawsze powinnyśmy mieć na względzie nasze zdrowie i rozsądnie wybrać specjalistę, który ma doświadczenie i , przede wszystkim , odpowiednią specjalizację (warto sprawdzić, czy należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Estetycznej i Rekonstrukcyjnej (można to zrobić na stronie www.ptchprie.pl). Równie ważne jest miejsce, w którym wykonamy zabieg. W szczecińskiej 'Artplastice' mogłam liczyć na to, że przed zabiegiem dokładnie dowiem się, na czym polega, a dodatkowo ujęła mnie profesjonalna i miła atmosfera. I konsultacja lekarska, co, uwierzcie, nie zawsze bywa w pakiecie.

Po trzech, wykonanych w miesięcznych odstępach zabiegach, widzę korzystne zmiany w wyglądzie mojej skóry (więcej można znaleźć tu). Jest zdecydowanie bardziej napięta, wygładzona i odzyskała zdrowy koloryt. Ponadto wyleczyły się wszystkie stany zapalne (pryszcze) z którymi od lat się borykałam. Ostatnio spotkałam koleżankę która spytała mnie 'byłaś na wczasach? Wyglądasz na taką wypoczętą.'; i to chyba jest najlepsza rekomendacja dla tego zabiegu.

Tekst: Małgorzata Maksjan

Zdjęcia: Andrzej GrossStrona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.