Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaWydarzenia Nie tylko dla koneserów, czyli ELO koncertowo

Nie tylko dla koneserów, czyli ELO koncertowo
(wtorek, 2017-11-07 11:13:03)

 

Gdy Jeff Lynne zdecydował się wydać krążek „Alone in the Universe”, fani ELO patrzyli nań podejrzliwie. Nie dlatego, że był inny, niż klasyka „elektryków”, ale dlatego, że już raz, w roku 2002, Lynne płytę wydał… i zniknął. Na szczęście tym razem Electric Light Orchestra wróciła na scenę na dobre.

17. listopada największe przeboje zespołu w wersji koncertowej usłyszeć będzie można na nowym wydawnictwie „Wembley or Bust” (Sony Music), którego trailer można już zobaczyć tutaj. Krążek nie będzie zawierał nagrań archiwalnych, lecz koncert zarejestrowany w czerwcu 2017 roku na londyńskim stadionie Wembley. Setlista koncertu zadowolić powinna nawet najbardziej wybrednych fanów, Lynne sięgnął bowiem po utwory ze wszystkich etapów działalności grupy, a nawet czasów The Move i Traveling Wilburys.

jeff_lynnselo_wembey_or_bust_small_1859

 

Czy wydawnictwo zapowiada się jako typowy „Best of ELO”? Z pewnością będzie to Jeff Lynne’s ELO (tak będzie, zresztą, sygnowana płyta we wszystkich wersjach, a prócz CD kupić będzie można także LP, DVD i Blu-Ray). Czy jednak kiedykolwiek istniało jakieś inne?… Dwa lata temu próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na to pytanie (tekst: tutaj) przy okazji powrotu Lynne’a z „Alone in the Universe). Dziś odpowiedź wydaje się być bardziej oczywista nie tylko dlatego, że to Jeff Lynne jest autorem największych przebojów grupy, ale też dlatego, że – co z pewnością usłyszycie na koncertowej płycie – to on tworzy specyficzny, niesamowity klimat koncertowy i muzyczny, dzięki któremu brytyjski zespół stał się supergrupą rozpoznawalną przez wiele kolejnych pokoleń.

Tekst: Andrzej Gross

Zdjęcia: Sony Music Polska

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.