Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaPiękną byćCoś dla mnie Na pomoc skórze!

Na pomoc skórze!
(sroda, 2016-08-24 12:08:57)

 

Właściwie nieważne, ile naprawdę mamy lat! Ważne, jak się czujemy: jak czuje się nasz organizm i jak czuje się nasza skóra. Zapraszamy do zabawy, która pomoże określić, czy skóra jest od naszej metryki młodsza, czy starsza. Dobierając najbardziej właściwą dla nas odpowiedź do dziesięciu haseł możemy zastanowić się, czy i jakich zabiegów nasza skóra potrzebuje już.

 

Jeśli zakreśliliście wszystkie odpowiedzi, pora na informację, w jakiej kondycji jest dziś wasza skóra i jakie zabiegi mogą pomóc w utrzymaniu lub przywróceniu dobrej cery. Pamiętajmy jednak, że zadaniem każdej ankiety, czy psychozabawy, jest jedynie próba zwrócenia uwagi na określony, mogący występować lub pojawić się w najbliższym czasie problem. Jak sama nazwa wskazuje, jest to bardziej zabawa, niż porada lekarska. Każdy, nawet najprostszy zabieg medycyny estetycznej należy skonsultować z lekarzem, który najlepiej oceni to, jaki efekt ostateczny przyniesie jego wykonanie. Pamiętajmy także, że każdy zabieg, w którym dochodzi do przerwania ciągłości skóry (w tym iniekcje hialuronowe i botoksowe) powinien wykonywać wyłącznie lekarz (MM).

 

Odpowiedzi:

 

Najwięcej „A": Twoja skóra wygląda młodo i sprężyście. Nie wymaga inwazyjnych zabiegów estetycznych. Warto zadbać o to, by utrzymać ją w takiej kondycji jak najdłużej. Doskonale sprawdzą się dla niej zabiegi z użyciem nieusieciowanego kwasu hialuronowego, np. mezoterapia. Pamiętaj, że z wiekiem skóra traci kwas hialuronowy, zwalniają także procesy naprawcze organizmu; warto więc działać prewencyjnie, co pozwoli w przyszłości uniknąć poważniejszych zabiegów. Jesienią pomyśl o zabiegach na bazie kwasu migdałowego, który usunie martwy naskórek i poprawi koloryt cery.

 

Najwięcej „B": Twoja skóra powoli traci jędrność, pojawiają się zmarszczki i przebarwienia słoneczne. Utraconą jędrność poprawią zabiegi na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego: wypełnienie głębokich zmarszczek mimicznych i mezoterapia igłowa. Zmarszczki z łatwością usunie iniekcja botoksowa, a przebarwieniom zaradzą zabiegi z użyciem lasera eCO2. Działanie naprawcze i przeciwzapalne, i - co ważniejsze - rozświetlenie skóry - przywrócą zabiegi regenerujące z użyciem osocza bogatopłytkowego na zmianę z peelingami (najlepiej na bazie kwasów).

 

Najwięcej „C": Do zaniku tkanki tłuszczowej i utraty jędrności skóry dochodzi z wiekiem lub z powodu męczącego trybu życia. Dieta i sport pomogą utrzymać sprawność, ale skórze trzeba dodatkowo pomóc. Doskonale sprawdzą się zabiegi wolumetryczne na bazie kwasu hialuronowego lub własnej tkanki tłuszczowej. Warto także pobudzić procesy regeneracyjne w skórze, poddając się serii zabiegów osoczem bogatopłytkowym lub fibryną. Za pomocą botoksu można nie tylko wygładzić zmarszczki, ale także delikatnie unieść brwi. Opadnięte powieki także nie muszą być doskwierającym problemem - zabieg plastyki powiek jest szybki i stosunkowo nieinwazyjny, a przynosi doskonałe i szybkie rezultaty.

Poprzednie1 | 2 Następne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.