Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaPiękną byćCoś dla mnie Mój uśmiechnięty termometr

Mój uśmiechnięty termometr
(piątek, 2017-06-02 11:18:56)

Domowa apteczka powinna zawierać nie tylko środki opatrunkowe i podstawowe, dostępne bez recepty, leki. Bez wątpienia w każdym domu przyda się termometr. Tylko jaki? Małgorzata Maksjan na Blogu Chirurgicznie Precyzyjnym postanowiła subiektywnie przyjrzeć się dwóm rodzajom termometrów elektronicznych.


.

 

Oba termometry zapakowane były w praktyczne, zawierające sporo informacji, pudełka. Nie musiałam wypytywać sprzedawcy o deklarowaną szybkość i dokładność pomiaru, oba termometry w komplecie miały też dedykowane baterie. Produkcja chińska (jak większość dostępnego w sklepach sprzętu) - punkt dla Domowego Laboratorium, że tej informacji nie ukrywa, a dodatkowo podaje pełne dane producenta, zgodność urządzeń z normami medycznymi i infolinię (polską, oczywiście).

 

Zaczynam od termometru do ucha i czoła (IT-901). Instrukcja zaczyna się informacją o średniej temperaturze pod pachą, na czole, w ustach, w uchu i w odbycie. Każda jest inna, o czym nie zawsze pamiętamy, a warto! Opis działania urządzenia jest krótki, ale zupełnie wystarczający nawet dla kogoś, kto nie zna się na technicznych niuansach ;) Po włożeniu baterii termometr trzeba skonfigurować: m.in. wybrać jednostkę temperatury (stopnie Celsjusza lub Fahrenheita). Konfiguracja, to w praktyce kilkukrotne naciśnięcie jednego przycisku przy baterii. Przy okazji okazało się, że urządzenie mierzy też temperaturę przedmiotów i pomieszczenia. Ciekawe ;) Wizualnie termometr sprawia korzystne wrażenie. Białofioletowy, nie zabierający wiele miejsca, z praktyczną podstawką. Temperaturę mierzyć można nim na dwa sposoby: na czole i w uchu.

 

t1_483t2_300t3_300

 

Pomiar temperatury na czole, to przeskanowanie czoła, trwające kilka sekund. Pomiar w uchu jest jeszcze szybszy. Dobre jest to, że do pomiaru w uchu nie potrzeba żadnych nakładek. Po sygnale dźwiękowym na wyświetlaczu widzimy temperaturę z dokładnością do 0,2 stopnia Celsjusza, a kolor wyświetlacza od razu pokazuje stan: normalny (zielony), podgorączkowy (pomarańczowy) lub gorączkę (czerwony). Ciekawostką jest wspomniany pomiar temperatury otoczenia, ale to jest chyba najmniej istotna z funkcji.

 

Bezdotykowy termometr mini (DT-608) na pierwszy rzut oka wygląda jak duży odtwarzacz mp3. Nie ma podstawki, ma praktyczną smycz i woreczek, i nadaje się do zabrania ze sobą na jogging albo w podróż.

 

t4_635

 

Już przy konfiguracji (równie prostej, jak w poprzednim modelu) okazuje się, że ten termometr ma mniej funkcji: mierzy temperaturę ciała lub przedmiotu, otoczenia już nie. Ma też prostszy, nie podświetlany kolorami wyświetlacz. Pomiar temperatury ciała producent zaleca na skroni lub za małżowiną uszną. Czujnik termometru musi znajdować się nie dalej, niż 2,5 centymetra od miejsca pomiaru. Tyle. Kropka. Jeden przycisk, sygnał dźwiękowy i gotowe.

 

Oba termometry są zbliżone cenowo. Oba mają dwuletnią gwarancję w systemie door-to-door. Fakt istnienia stałej infolinii produktowej pozwala zaufać marce. Z pewnością używanie obu testowanych przeze mnie rodzajów termometrów, to koniec z problemami, o jakich pisałam na początku: pomiar jest prosty, szybki, czytelny, nie znuży dziecka (a nawet może je zaciekawić), nie spowoduje sporu małżeńskiego o miejsce używania urządzenia ;)

 

Dla mnie the Winner is: IT-901. Nie robi mi różnicy dodatkowa sekunda (dokładnie sekunda) przy pomiarze. Nie robi mi różnicy konieczność dotykowego zeskanowania czoła. Nie zdecydowałam się też na przetestowanie droższych modeli, które temperaturę mierzą z odległości większej, niż 2,5 centymetra, bo w domu ich zwyczajnie nie potrzebuję. A jeśli ktoś z Was zastanawia się nad przesiadką z termometru pod pachą na bardziej zaawansowany, to zaręczam, że wygoda użycia rekompensuje nieco wyższą cenę ;)

 

Tekst: Małgorzata Maksjan (www.bchp.pl)

 Foto: Małgorzata Maksjan

Poprzednie1 | 2 Następne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.