Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaWywiady i portrety Kolory Doroty Miśkiewicz

Kolory Doroty Miśkiewicz
(piątek, 2016-06-24 12:06:09)

'Muśnięcie pędzlem', to Jej najbardziej znany duet z Cesarią Evorą, ale wszystkie z duetów, w których uwielbia śpiewać, są jak muśnięcie pędzlem. Każdy ma inny kolor, bo każdy Jej Gość jest wyjątkowy. Grzegorz Turnau, Grzegorz Markowski, Wojciech Młynarski, Wojciech Waglewski i Jerzy Wasowski! Filarami tej barwnej gamy są Marek Napiórkowski, Michał Rusinek i Tomasz Kałwak. Choć sama mieni się w szarej tonacji, Jej album 'Best Of' jest najlepszym świadectwem tego, że:

Anita Bartosik: Dorota, gdybyś miała określić siebie poprzez kolor, to na jaką tonację byś postawiła?

Dorota Miśkiewicz: Uwielbiam wszystkie kolory, ale najbardziej lubię szarość, bo zawiera wiele tonacji. Te szarości mogą mieć różne odcienie, potrafią się np. lekko mienić fioletem, więc jeżeli mam wybrać jeden, to stawiam na szary.

Anita Bartosik: Szarego nie ma w tęczy, a Twój album 'Best Of' jest jak pełna paleta barw! Zaczyna się brawurowo, bo najjaśniej! Z jakim kolorem kojarzysz promujący go utwór?

Dorota Miśkiewicz: Piosenka 'Bezbłędny' to kompozycja premierowa. Może się kojarzyć z kolorem żółtym, takim słonecznym, wakacyjnym, lekkim, dlatego, że jest żartobliwa. Powstała zupełnie bez żadnego ciśnienia, bez nadmiernego pochylania się nad szczegółami, w ekspresowym tempie. Pamiętam jak zostawiłam Marka Napiórkowskiego samego i powiedziałam: 'wychodzę, jakbyś mógł mi w tym czasie napisać jakąś wesołą piosenkę.' Wróciłam i ona już była! Michał Rusinek pisał tekst kiedy prawie wszystkie instrumenty były już zarejestrowane, a ja właśnie podchodziłam do mikrofonu. Mam wrażenie, że słychać w tej piosence to, co nam towarzyszyło w trakcie nagrania, czyli po prostu zwykłą radość.

Anita Bartosik: Michał Rusinek nie pierwszy raz okazał Ci swoje względy.

Dorota Miśkiewicz: Tak, a uznałam, że z racji czasu musimy oprzeć się na ekipie sprawdzonej. Nazwijmy ją ekipą pomarańczową, dlatego, że taki odcień miała płyta 'Caminho', przy której Michał Rusinek, pomógł mi w pisaniu tekstów. Sporo napisał sam, wyedytował niektóre spośród moich, kilka napisaliśmy wspólnie. Do pomarańczowej ekipy należą także Tomasz Kałwak, aranżer, producent oraz Marek Napiórkowski, który skomponował muzykę nie tylko na 'Caminho', ale i na inne płyty. Do bezbłędnego teamu dołączyli jeszcze Patryk Stachura na basie oraz Michał Dąbrówka na bębnach. I to już naprawdę była mieszanka wybuchowa.

Poprzednie1 | 2 | 3 | 4 | 5 Następne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.