Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaGaleria Każda kobieta ma swoją tajemnicę...

Każda kobieta ma swoją tajemnicę...
(sroda, 2012-11-28 13:48:31)

Jerzy Bednarski: kielczanin, fotograf, biznesmen. Kocha każdą fotografię z przesłaniem czy próbą zrozumienia istoty życia. Bo każda kobieta ma swoją tajemnicę...Cechą charakterystyczną jego zdjęć są czarnobiałe obrazy kobiet w oszczędnych, minimalistycznych wnętrzach. Ciało fotografowane jak pejzaż kształtowany przez światło i cień. Kobiety nieoczekiwanie zatrzymane w pozach jak rzeźby, wyizolowane z otoczenia, a czasem z tym otoczeniem współgrające.

Większość najlepszych plenerowych prac powstała na Półwyspie Helskim. To jego drugi dom i miejsce na ziemi. Znajduję tam wszystko, co potrzebne jest do zrobienia doskonałej fotografii: czas, przestrzeń, wolność i sprzyjające okoliczności przyrody, mówi Jerzy Bednarski.

Fotograf z taką samą ciekawością i zainteresowaniem traktuje akt, pejzaż i portret. W wielu przypadkach akt jest rodzajem pejzażu. Nagość modelki rozbija skupienie, przyciąga, zastanawia, intryguje, mówi. Z jego zdjęć emanuje spokój, podszyty jednak lekkim metafizycznym niepokojem. 'Moje fotografie nie potrzebują wyjaśnienia, wszystko zależy od nastroju, chwili, otoczenia, humoru modelki. Każda kobieta ma swoją tajemnicę, ja staram się ją wyłapać', mówi Jerzy Bednarski.Fotograf uważa, że w momencie naciśnięcia spustu migawki zdjęcie powinno już być praktycznie gotowe. Uznaje tylko drobne korekty. Uważa, że magia obrazu na kliszy, jej ziarno i warstwy są nie do zastąpienia przez fotografię cyfrową.

Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach w kraju. Był wielokrotnie wyróżniony w konkursie magazynu Playboy, Fotoerotica, w 2008 roku zdobył główną nagrodę. Marcin Meller, redaktor naczelny Playboya, powiedział wtedy, że jury nie miało żadnych wątpliwości, że są to najlepsze zdjęcia.

Tekst: Izabela Magiera-Jarzembek

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.