Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaPiękną byćCoś dla mnie 'Fryzjer', brzmi... profesjonalnie

'Fryzjer', brzmi... profesjonalnie
(sroda, 2013-06-05 11:56:28)

'Stylista' na pewno. Rzadziej 'Kolorysta'. Tak o sobie mówi całkiem spora grupa fryzjerów, którzy najwyraźniej nazwy swojego zawodu się wstydzą. Na szczęście nie wszyscy. Na szczęście, bo obie nazwy we fryzjerstwie użytkowym są wyjątkowo nietrafione.Z czym kobieta przychodzi do fryzjera? Najczęściej chodzi o modelowanie fryzury, zmianę długości i koloru włosów. Oczywiście, część fryzjerów, to także artyści, którzy z włosami potrafią zrobić cuda... ale z fryzurą na co dzień cuda te niewiele mają wspólnego. Z całą pewnością możemy sobie więc powiedzieć, że wszystkich tych usług ani 'stylista' (nie fryzjer), ani tym bardziej 'kolorysta' nie wykona. Stylista wizerunkiem zajmuje się kompleksowo, podobnie jak 'personal shopper' (czyli osobisty doradca w zakupach, brzmi ciekawie, prawda?) postrzega bowiem swoją klientkę zarówno przez pryzmat włosów, jak i makijażu, ubioru, i doboru dodatków. Dodać należy, zresztą, że jeśli o poradę poprosimy kilkoro stylistów, każdy z nich zbuduje inny, zgodny z własnym odczuciem piękna, wizerunek. Kolorysty o poradę lepiej nie prosić... Zgodnie ze słownikiem języka polskiego 'kolorysta' jest albo 'artystą, przywiązującym w swoich pracach szczególną wagę do koloru', albo 'kompozytorem, którego utwory cechuje bogata kolorystyka', albo 'kimś, kto koloryzuje w opowiadaniach'. A fryzjer, to rzemieślnik. I nie ma w tym nic obraźliwego!

 

 

Tekst: Małgorzata Maksjan / Zdjęcia: fotolia.com

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.