Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaReportaż ELO. Czyja legenda?

ELO. Czyja legenda?
(czwartek, 2015-11-19 12:59:04)

W przyszłym roku od rozwiązania Electric Light Orchestra minie trzydzieści lat. Nie licząc trzech krążków (w tym dwóch solowych), należy powiedzieć, że przez czas, kiedy dorosło całe pokolenie, a dorasta (i zaczyna słuchać już muzyki) kolejne, i ELO, i Jeff Lynne stali się legendami. Nieco zapomnianymi, ale wspominanymi z nostalgią i nieśmiałym oczekiwaniem. 'Alone in the Universe', płyta, która wydana została 13. listopada, to powrót Jeffa Lynne'a i ELO w wielkim stylu...

Legenda na koncertach 


'Electric Light Orchestra określana jest mianem jednej z najbardziej twórczych i oryginalnych grup lat 70-tych i 80-tych. Od czterech dekad ich utwory wciąż porywają doskonałym połączeniem symfonicznych dźwięków i rockowej mocy. Muzyka ELO jest ponadczasowa i międzypokoleniowa - ma ogromne rzesze fanów na całym świecie!'... To nie jest opis przy płycie, ani w encyklopedii, tylko zapowiedź koncertu. Koncertów z podobnym opisem tylko przez ostatnich dziesięć lat i tylko w samej Polsce odbyło się kilkanaście. Z różnym skutkiem. Na część z nich fani ELO przyjechali z całej Polski, inne... w ogóle się nie odbyły. Te, na których fani zdecydowali się być, oceniane były bardzo dobrze. Z jednym 'ale': większość fanów, którzy z nostalgią śpiewali pod sceną największe przeboje supergrupy, żałowała, że w składzie nie znalazła się jedna osoba. Najważniejsza.

.

.

'The Orchestra starring former members Electric Light Orchestra' i 'Electric Light Band', czyli dwa zespoły, które koncertowały i koncertują w całej Europie przypominając na żywo największe przeboje ELO, to formacje nowe, które jakkolwiek z legendarnym składem oraz składem ELOII powiązane są częścią członków zespołu (Kelly Groucut, Mik Kaminski, Phil Bates) oraz starają się (nierzadko z niezłym skutkiem) odtwarzać brzmienie ELO, nie mają na swoim koncie nowych, własnych płyt i utworów, które stałyby się tak ponadczasowe, jak piosenki nagrywane przez zespół w latach 1971 – 1986. Śpiewają na koncertach własne piosenki, są one jednak przyjmowane przez publiczność tak, jak wydane w 1990 i 1994 płyty firmowane szyldem ELO Part II. Z dystansem. Fani ELO na koncerty przyjeżdżają, ale wydaje się, że głównym tego powodem jest nieobecność koncertowa i płytowa Jeffa Lynne'a. 

Poprzednie1 | 2 | 3 Następne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.