Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaPiękną byćCoś dla mnie Dziewięć centymetrów nad ziemią!

Dziewięć centymetrów nad ziemią!
(czwartek, 2013-02-07 14:08:03)

Wiele osób, w tym także kobiet, jest w stanie uwierzyć, że jeśli zachodzi bezwzględna konieczność, da się ograniczyć ilość ubrań w szafie. Pod jednym warunkiem: nie może to dotyczyć butów.

Upadek Naomi

Tymczasem projektanci prześcigają się w pomysłach na kolejne podwyżki stóp. Nawet tak doświadczona modelka jak Naomi Campbell nie zdołała przejść po wybiegu w butach projektu Vivienne Westwood o wysokości ponad 30 cm. Jej spektakularny upadek podczas pokazu ?Anglomania? w 1993 roku nie okazał się jednak żadną nauczką. 15 lat później Miuccia Prada wysłała na wybieg modelki w butach na co najmniej 13-centymetrowych obcasach. ? Miałam atak paniki ? skarżyła się jedna z modelek uczestnicząca w pokazie wiosna / lato 2009. ? Ręce mi się trzęsły.

W rezultacie większość zaproszonych gości bardziej niż na kolekcję zwracała uwagę na to, jak modelkom uda się pokonać wybieg. Nie wszystkie wyszły z tej próby zwycięsko. Co najmniej dwie zaliczyły bolesny upadek na kamienną posadzkę. Sama Prada nie okazała wielkiego entuzjazmu wobec własnych pomysłów i witała gości i dziennikarzy, mając na nogach wygodne, praktyczne pantofelki na płaskim obcasie.

?Jak wysokie muszą się stać obcasy, żeby ktoś wezwał do zaprzestania tej okrutnej praktyki?? ? pisze wstrząśnięty ?Daily Telegraph?. ?Czy rzeczywiście trzeba złamanej kostki, żeby ktoś powiedział w końcu ?Basta???

Okazuje się, że sama Naomi także ma krótką pamięć. Podczas odbywającego się 12 lutego 2010 roku charytatywnego pokazu Naomi Campbell's Fashion For Relief Haiti wysłała na wybieg Agyness Deyn w butach Burberry, w których nie dało się chodzić! Po upadku na wybiegu Agyness demonstracyjnie zdjęła buty i dokończyła swoje przejście boso.

? Pracuję w tym biznesie od lat. Robiłem platformy, robiłem słupki ? ale nic nie da ci tak kobiecego wyglądu, jak para wysokich obcasów. Gdyby kobiety potrafiły się oprzeć szpilkom, nie byłoby mnie tutaj ? twierdzi sam Manolo.

Tekst: Elżbieta Olechowska

Poprzednie1 | 2 | 3 Następne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.