Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaPiękną byćChirurgia plastyczna

Artykuły działu: Chirurgia plastyczna

Specjalista Medycyny Estetycznej, czyli KTO?„Wiszące w gabinetach certyfikaty szkoleń z np. podawania toksyny botulinowej, to oszukiwanie pacjentów”, „Leczymy całą masę powikłań po działalności pseudolekarzy” – to tylko część wypowiedzi, które 05. marca padły podczas posiedzenia senackiej Komisji Zdrowia poświęconej informacji na temat bezpieczeństwa i zagrożeń wynikających z procedur dermatologii i medycyny estetycznej.

Ból ujarzmionyTego lekarza ze szpitala pamięta się rzadko. Ale bez jego obecności trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek operację. Trudno też w dzisiejszym świecie wyobrazić sobie, że medycyna przez wieki funkcjonowała bez jego specjalizacji. Czym zajmuje się anestezjolog i czym jest ból opowiada w rozmowie z 'Pragnieniem Piękna' specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, lek. Marek Zienkiewicz.

Implanty piersi: fakty bez mitówZ dr n. med. Tomaszem Dydymskim, specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej rozmawia Andrzej Gross

Nos bez tajemnic.Rhinoplastyka, czyli operacja plastyczna nosa, to statystycznie najczęściej wykonywany w chirurgii plastycznej zabieg operacyjny. Powody, dla których pacjenci podejmują decyzję o wizycie u chirurga, są różne.

Nie tylko chirurgiaNa Zachodzie Europy popularne jest powiedzenie: 'Chirurg plastyczny najlepszym przyjacielem kobiety'. Na wyrost? Może... ale niewiele kobiet nie tylko na Zachodzie, ale także i w Polsce akceptuje swój wygląd w stu procentach i nigdy nie pomyślało o tym, żeby dokonać w nim najdrobniejszej choćby korekty.

Chirurg też jest człowiekiemZawód lekarza w każdej specjalności obarczony jest odpowiedzialnością i stresem. Odpowiadając za zdrowie i życie innych ludzi, trudno jest rozstać się ze swoją pracą choćby na chwilę. Staje się ona stałym elementem życia, a pacjenci stają się jego nieodłącznymi towarzyszami. O zawodzie chirurga plastyka, jego kulisach i o tym, jakie towarzyszą mu emocje opowiada specjalista chirurgii plastycznej, lek. med. Arkadiusz Kuna.

W walce z nadwagą'Kiedy jest się grubym, nic się nie chce. Spada samoocena, wychodząc do miasta myśli się niemal wyłącznie o tym, że przechodzący obok ludzie widzą i negatywnie oceniają wygląd.', takie słowa usłyszeć można od prawie każdego, komu chociaż raz zdarzyło się walczyć z nadwagą. Ci, którzy wygrali, swoje sposoby na utratę wagi polecają innym.

'Pragnienie Piękna' w obiektywie'Pragnienie Piękna' w reżyserii portugalskiego twórcy Miguela Gaudencio, to dokument wyprodukowany przez Strefę Ciało Sp. z o. o. Obraz jest owocem ścisłej współpracy ekipy filmowej z renomowaną szczecińską kliniką chirurgii plastycznej Artplastica. Jest to pierwszy nakręcony w Polsce dokument, poruszający budzący liczne kontrowersje temat operacji plastycznych.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.