Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaRecenzje CD Scorpions 'MTV Unplugged, Live in Athens'

CD Scorpions 'MTV Unplugged, Live in Athens'
(poniedziałek, 2015-10-26 12:40:04)

Scorpions 'MTV Unplugged, Live in Athens' Sony Music Polska, 2013

.

Scorpions 'MTV Unplugged, Live in Athens'

Sony Music Polska, 2013

.

Trudno w to uwierzyć, ale niemieccy hardrockowcy spod znaku Skorpiona na scenie są już czterdzieści osiem lat! Zakończenie działalności po kilkuletniej trasie koncertowej Scorpionsi zapowiedzieli już w 2010 roku. Trasa, na szczęście, wciąż się jednak przedłuża, a na niej pojawiają się perełki, takie, jak akustyczny koncert w Atenach. Dwupłytowy album budzi bardzo mieszane uczucia. To, co dla wielu jest perłą w koronie niemieckiej grupy: ballady, w wersji akustycznej nie brzmi najlepiej. Brakuje charakterystycznych gitar, które choćby w 'Wind of change', ale przede wszystkim w 'Still loving you', czy 'When the smoke is going down' budują napięcie piosenek. Dużo lepiej jest z piosenkami ostrzejszymi. Nowe, akustyczne brzmienie, przypomina nieco brzmienie Dire Straits. Lekko oscylująca w brzmieniu country aranżacja z harmonijką ustną i gitarą hawajską, znakomicie sprawdza się w takich utworach, jak 'Where the river flows', 'Hit between the eyes', czy 'Big City Nights'. Co więcej: akustyczna aranżacja przekona do muzyki Scorpionsów nie tylko tych, którzy już są fanami grupy. Koncert na naprawdę światowym poziomie!

.

Recenzja: Andrzej Gross

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.