Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaRecenzje CD Kombi (Łosowski) 'Live'

CD Kombi (Łosowski) 'Live'
(poniedziałek, 2015-10-26 12:57:51)

Kombi (Łosowski) 'Live' MTJ, 2013

.

Kombi (Łosowski) 'Live'

MTJ, 2013

.

Kiedy dziesięć lat temu zostałem zaproszony na konferencję prasową towarzyszącą jednemu z koncertów 'reaktywowanego KOMBI', ucieszyłem się niezmiernie. Nieco mniej ucieszyła mnie nowa wersja jednego ze sztandarowych hitów zespołu: 'Nasze rendez-vous'. Znacznie odbiegająca stylistycznie od wcześniejszego stylu grupy piosenka nie porywała tak, jak wcześniej... Zacząłem się zastanawiać: 'O co tu chodzi?'. Wyjaśniło się szybko. KOMBII, bo tak nazwał się 'nowy' zespół, nie zamierzał kontynuować muzycznych dokonań polskiej supergrupy. Zabrakło w nim dawnego lidera, który przez lata nadawał zespołowi ton i aranżował charakterystyczne brzmienie.

KOMBII na polskiej scenie poradziło sobie doskonale, nagrywając przebojowe piosenki, ale w innej, niż znana z KOMBI stylistyce. To nie było KOMBI. Żal pozostał do roku 2011, kiedy produkując program muzyczny skontaktowałem się ze Sławomirem Łosowskim. Okazało się, że dawny lider KOMBI pisze, nagrywa i koncertuje z nowym wokalistą. Po przesłuchaniu nowych nagrań, nie miałem wątpliwości. To właśnie ten styl! To jest KOMBI! Nowy wokalista, Zbyszek Fil, z repertuarem śpiewanym niegdyś przez Grzegorza Skawińskiego dał sobie radę doskonale (chwilami miałem wątpliwości, czy głos, który słyszę, to naprawdę wokalista ze sceny).

'Live', to płyta zarejestrowana właśnie w 2011 roku, podczas koncertu w Grudziądzu. Otwierają ją instrumentalne przeboje w nieco tylko przearanżowanych wersjach: 'Bez ograniczeń energii' (pamiętacie program '5-10-15'?), 'Wspomnienie z pleneru' i 'Taniec w słońcu'. Później przychodzi czas na 'śpiewane' przeboje KOMBI (m.in. 'Czekam wciąż' i 'Kochać Cię za późno') przeplatane nowymi piosenkami autorstwa Sławomira Łosowskiego.

To bardzo dobra płyta wspomnieniowa! Dopełniają ją: krążek z niepublikowanymi dotąd nagraniami Sławomira Łosowskiego z lat 1973-2011 i DVD z koncertu. Na mojej półce te krążki zajmą szczególne miejsce. Teraz czekam na nową płytę KOMBI. Całkiem nową. I mam nadzieję, że przebojów na niej nie zabraknie.

.

Recenzja: Andrzej Gross

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.