Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaRecenzje CD Bruce Springsteen 'High Hopes'

CD Bruce Springsteen 'High Hopes'
(poniedziałek, 2015-10-26 12:46:44)

Bruce Springsteen 'High Hopes' Sony Music Polska, 2013

.

Bruce Springsteen 'High Hopes'

Sony Music Polska, 2013

.

Boss zaskoczył. Pokuszę się o trudne porównanie: zaskoczył tak, jak w ubiegłym roku David Bowie. Przede wszystkim, przełamał pewną niepisaną konwencję. Pierwszy odbiór płyty, to nieuchronna myśl: 'Już to słyszałem', która pojawia się nie tylko przy coverach, znanych z koncertów Springsteena. Niejednorodność stylistyczną nietrudno jednak wytłumaczyć: 'High Hopes', to płyta z najlepszymi z 'najgorszych', czyli nie wydanymi na poprzednich płytach piosenkami, tworzonymi przez Bossa w czasie ostatniej dekady! Do tej pory piosenki 'spadające' z innych sesji wszyscy umieszczali co najwyżej na składankach, Springsteen zrobił z nich płytę, która w swojej stylistyce bliższa jest konwencji 'The best of', niż concept albumu, ale, mimo przypadkowości 'słucha się' nadspodziewanie dobrze. Na tyle dobrze, żeby zdecydować się na umieszczenie krążka na dobrym miejscu półki z płytami. I do niego wracać!

.

Recenzja: Andrzej Gross

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.