Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaWywiady i portrety Buty z naszych marzeń!

Buty z naszych marzeń!
(czwartek, 2014-01-30 10:52:43)

Mężczyźni na obuwie zazwyczaj nie zwracają większej uwagi. Idą do sklepu, w którym wybierają klasyczne, sprawdzone kroje. Zadaniem ich obuwia jest wygoda i możliwie najwyższa trwałość, bo kolejna wyprawa do sklepu przecież wcale nie będzie dla nich przyjemnością. Tym w modzie chyba najbardziej różnią się od kobiet, bo marzeniem której z nas nie jest przestronna garderoba, w której obok kreacji na każdą okazję znajdzie się miejsce dla możliwie największej ilości pięknych, stylowych i różnorodnych butów?

Paulina Ada Kalińska i Joanna Trepka ? projektantki LOFT37 dla siebie i innych kobiet poszły o krok dalej. Proponują każdej kobiecie but unikalny. Taki, jakiego z pewnością nie zobaczymy na stopie koleżanki, sąsiadki, ani  - tym bardziej ? nieznajomej...

 

Małgorzata Maksjan: Gdy oglądamy buty na sklepowych półkach, rzadko zdarza się nam zastanawiać, kto je zaprojektował i uszył. Stereotypowo przyjmujemy, że stoi za tym jakiś szewc. Za butami LOFT37 ukrywają się, jednak: malarka-stylistka i architekt wnętrz oraz prawniczka. Co spowodowało, że zdecydowałyście zająć się branżą dość odległą od waszego wykształcenia?

 

Paulina Ada Kalińska: Joanna była związana z przemysłem obuwniczym od dziecka. Jej rodzice posiadają firmę, która produkuje buty głównie dla sieci handlowych. Na jednym z towarzyskich spotkań pokazała mi buty wyprodukowane przez rodziców. Generalnie były w porządku, ale czegoś im brakowało. Kolejnym też. Jak fason był ok, to kolor był nie taki...

Joanna Trepka: Właśnie wtedy stwierdziłyśmy, że fajnie byłoby kupić gdzieś buty takie, o jakich marzymy. Gdybyśmy mogły dopasowywać według własnego gustu nie tylko model, ale także kolor i fakturę skóry, byłoby idealnie. Tak narodził się pomysł na LOFT37.

Paulina Ada Kalińska: Pierwsze modele, które stworzyłyśmy, testowałyśmy na naszych koleżankach. Potem zdecydowałyśmy się wystawić nasze buty na targach młodych projektantów i sprawdzić, czy spodobają się innym. Efekt przerósł nasze oczekiwania. Już pierwszego dnia miałyśmy kilkadziesiąt zamówień. Dlatego zdecydowałyśmy się uruchomić sklep internetowy z możliwością samodzielnego zaprojektowania butów.

 

Rynek obuwniczy na świecie nie tylko ma się całkiem dobrze, ale ? zwłaszcza w segmencie kobiecym ? wciąż dynamicznie się rozwija. Nie obawiałyście się, że w zalewie butów z sieciówek, ze sklepów projektanckich i szewskich z długą tradycją, wreszcie: butów ?hipermarketowych?, wasz projekt może nie mieć szans powodzenia?

 

Joanna: Nasze projekty kierujemy do osób takich jak my. Większość z nas znudzona jest ubraniami i akcesoriami z popularnych sieciówek. Mamy świadomość, że są one niemalże identyczne i niczym się nie wyróżniają. A my przecież lubimy błyszczeć, wybijać się z tłumu i na bazie oryginalnych stylizacji budować swój indywidualizm. Jest spora grupa osób, która myśli podobnie i poszukuje rzeczy unikatowych, bo chce mieć pewność, że za rogiem nie spotka osoby w identycznym stroju.

Paulina: Poza wzornictwem cenimy także jakość, a nie bez znaczenia jest także cena. LOFT37, to buty unikatowe, wygodne, o doskonałej jakości i w przystępnej cenie. To nasze główne atuty, którymi wygrywamy z konkurencją.

 

Od czego zaczęła się konkretna część waszej przygody z szewstwem i jaką drogę musiałyście przejść, aby marka zafunkcjonowała w świadomości odbiorców? Wydaje się, że zarówno stworzyć, jak i ? co ważniejsze ? umocnić na obuwniczym rynku nową markę, nie było łatwo?

 

Joanna: W rozwoju marki było kilka momentów, które umocniły naszą pozycję i za każdym razem te momenty przyciągały nową grupę klientów. W pierwszym roku naszej działalności zostałyśmy wyróżnione prestiżową nagrodą ?Doskonałość Roku? w ?Twoim Stylu?. Po sukcesie, jakim było uruchomienie butiku on-line, zdecydowałyśmy się na otwarcie pierwszego butiku stacjonarnego. Potem kolekcję damską poszerzyłyśmy o modele dziecięce i męskie. Potem były otwarcia kolejnych butików. Cały czas staramy się też tworzyć nowe rzeczy. Oprócz butów projektujemy torby. Każda nasza kolejna kolekcja jest coraz lepsza. Wprowadzamy nowe modele i udoskonalamy dotychczasowe. Jeździmy po świecie w poszukiwaniu unikatowych skór i komponentów. To ciężka praca, ale też pasja i ogromna satysfakcja.

Poprzednie1 | 2 | 3 Następne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.