Pragnienie Piękna 01 Pragnienie Piękna 02 Pragnienie Piękna 03 Pragnienie Piękna 04 Pragnienie Piękna 05 Pragnienie Piękna 06 Pragnienie Piękna 07 Pragnienie Piękna 08 Pragnienie Piękna 09

Jesteś tutaj: Strona głównaWydarzenia Budzimy Agatę - Szczecinianie w akcji

Budzimy Agatę - Szczecinianie w akcji
(poniedziałek, 2018-03-19 09:43:31)

 

16. stycznia Szczecinianka Agata Turek była w domu ze swoim synkiem, kiedy nagle bardzo rozbolała ją głowa. Zadzwoniła do narzeczonego, by przyjechał wcześniej z pracy… Obecnie Agata jest w stanie apalicznym i potrzebuje pomocy.

 

 

Narzeczony, na szczęście, przyjechał na czas. Przez nagły wylew krwi do mózgu Agata właśnie traciła przytomność. Przewieziona natychmiast do najbliższego szpitala trafiła na blok operacyjny, gdzie zostało powstrzymane krwawienie z tętniaka. Trzeba było jednak wprowadzić ją w stan śpiączki farmakologicznej, by organizm na zwolnionych obrotach miał większe szanse na regenerację po traumie. Spała długo. Kolejne komplikacje (odma opłucna, powiększające się ciśnienie wewnątrzczaszkowe) i kolejne zabiegi operacyjne odwlekały dzień budzenia.

Agatę lekarze obudzili po ponad miesiącu. Wkrótce potem zaczęła samodzielnie oddychać i trafiła z oddziału intensywnej opieki na oddział Neurochirurgii. Agata jest przytomna i czuwa, ale jej ciało nadal pogrążone jest we śnie. „Nie jest w stanie mówić i się ruszać, ale walczy. Wiemy, że nas słyszy, ale nie wiemy jeszcze, czy wszystko rozumie.”
- piszą najbliżsi.

 

budzimy_agat_770

 

Obecnie Agata Turek przebywa w krakowskiej specjalistycznej klinice. Na jej rehabilitację zbierane są pieniądze. Zbiórka prowadzona jest przez stronę https://pomagamy.im/agataturek oraz za pośrednictwem Fundacji Światło w Toruniu. Wpłaty można kierować na konto PEKAO 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 z dopiskiem „Agata Turek”.


Źródło: https://www.facebook.com/events/188850311843698/

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda

Strona główna O nas Redakcja Regulamin

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - Strefa Ciało Sp. z o.o. komandytowa

Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów, materiałów ilustracyjnych lub elementów graficznych publikowanych i użytych w serwisie bez zezwolenia zabronione na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.